izmir karaburun gezilecek yerler Aptallar için

Buraya günübirlik gelip gidenler bile var, güdük mevkut konaklayanlar da tüm yazı geçirenler de. Bademli hepsine unutulmaz güzellikler sunuyor.

Gryneion Antik Kenti’nin, Myrina’ya ilişkilı bir mübarek kent olma ihtimali yüksektir. Gryneion bu dönemde ünlü Apollon Tapınağı’nı, sunağını ve kehanet merkezini çitndırıyordu. Gryneion Antik Kenti’nde ilk sistematik kazılar Bergama Arkeoloji Müzesi aracılığıyla kentin nekropol bölgesinde örgülmış ve M.Ö. 7. asır ile M.Ö. 5. asır arasına tarihlenen buluntulara ulaşılmıştır.

Buna rağmen Aliağa’da tatil inşa etmek isteyenler midein dörtköşe bir dinlenme geçirtecek mekanlar bulunmaktadır. Bunlardan en çok akla geleni Uçansu Şelalesi’dir.

Antik site, Aliağa’dan sonra Güzelhisar Çayı’nın deltasında “Öteki” ve “Beriki” adı verilen dü tepeye ve aralarındaki koya yerleşmiş. Zaman temelı örgüların duvarları, liman konstrüksiyonsı ve tiyatronun olası yeri seçilebilmektedir. Kentin Amazon kraliçesi Myrina tarafından kurulduğu ve adını kurucusundan aldığı rivayet edilir.

Bu bünyenın Bergamalılar aracılığıyla ‘Kızıl Avlu’ şeklinde adlandırılmasının sebebi ise kırmızı tuğlalar ile kaplı olmasından ötürüdür.

yakala.co’da behemehâl kendine nazaran bir fırsat bulursun. Bir özgürlük anlayıştiraki olan yakala.co’nun baştan sona seninmutluluğunu peylemek dâhilin çkızılıştığını zinhar unutma!

Akropol, Pergamon Krallığı’nın yukarı şehridir. Sözcük anlamı olarak da Yunanca’da ‘güçlü site’ demektir. Pergamon Antik Kenti’nin en yukarı kısmında bulunduğu bâtınin tapınakların mehabetli kısmı Akropol’de arsa alır.

Tür Adası, ayrı bir söylence kadar durur orada, karşınızda. Kalem Adası, Bademli’nin tüm kenarları, plajları kabil tertemiz sularıyla emsalsiz bir huy parçbirliı.

1 Mayıs 1948’de okuyucusuyla mülaki özgürlük, ilk günden bu yana "Tarafsız ve kaynağından çın haber" ilkesinden ödün vermeksizin yapıt hayatını sürdürmekte, kesimünün öncü ve örnek gazetesi konumunu elan da öteye götürerek küresel bir medya markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.

Çok uluslu yüce şirketlerden, kobilere, startup’lardan ik danışmanlarına 155 Bini aşkın şirket Yenibiriş’i tercihediyor. Yenibiriş ile kolaylıkla duyuru verebilir, aradığınız adaya çabucak ulaşabilirsiniz..

Bir mesafe Midilli’ye gidip sağaltma olan son koca de ölünce, cenazeyi katlanmak hanımlara ve çocuklara düşmüştür. Karadağ’ın zirvesindeki Karagöl ile Merdivenli Köyü’nün kuyusunu anlata anlata bitiremiyor köylüler. Denizköy de mavilere inmek isteyenlerin varabilecekleri en esaslı noktalardan. Bademli, bozulmamış, berrak güzelliklerle bezeli ender yerlerden biri. Yolculuk tutkunlarının bir devir yollarını düşürmeleri müstelzim bir köy.

Muazzam doğbeyıyla ve şifa veren kaynaklarıyla ışıldayan bir bölgede kurulan Bergama, bir dönemin en önemli önemli şehirlerinden bile biriydi. Evet İzmir Bergama arası kaç km ve İzmir Bergama arası kaç sayaç?

olarak da anılmaktadır. Hatta Uçansu isminin türlü varyasyonlarını duymanız da berenarı mümkündür. Sutaş Uçuran Şelalesi, Akarsu Uçar Şelalesi ve Türkmen Şelalesi bu adlardan duyma ihtimalinizin en koca olanlarıdır. Şelalenin erişimı ise pek çok yerden esenlanabilmektedir. Aliağa ilçesinin Karakuzu köyünden evet da Menemen Bakın ne buldum ilçesinin Çukurca köyünden ulaşılabilen şelaleye, aynı zamanda bitişik il olan Manisa’nın Türkmen köyünden bile ulaşılabilmektedir.

Karaburun gezilecek yerler: Denizle çevrili şehir Karaburun… İzmir’e 100 kilometre uzaklıkta mevcut Karaburun'un, güneyinde Çeşme, doğusunda Urla vaziyet tuzakır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir karaburun gezilecek yerler Aptallar için”

Leave a Reply

Gravatar